Propunere UPDATE

În această secţiune veţi putea propune orice sugestie pentru îmbunătăţirea serverului.
Locked
MrRed
Membru M2L
Membru M2L

Sat Aug 01, 2020 3:41 pm

Salutare tuturor, m-am gândit la un următor update și anume , adăugarea nivelului 105 , itemelor beta , mape beta, de ce? Păi totul devine monoton de la un anumit level , azrael, general,vrăjitoare, dragon și cam asta e tot, și începi să te plictisești , părerea mea este că un update de genul , nu va schimba clasicismul server-ului cu nimic ci doar va îmbunătății stilul de joc și server-ul bineînțeles.
Sunt mulți playeri de pe server care chiar nu mai au pentru ce farma , doar dacă apare o ”bombă” de item , în rest nu. Aceste chestii menționate mai sus , chiar nu ar strica modul de joc pvm hard și clasicul acestuia, că nu trebuie să adăugați alchimie și mai știu eu ce prostii, vrem să muncim pentru ceva nou, să avem locuri noi de farmat , să avem boși pentru care ne zbatem să-l omorâm, sincer acest server cu un update de genul o să bubuie topurile părerea mea, e super frumos server-ul toți cei care am rămas aici știm asta, doar că intervine monotonia despre care vorbeam, consider că majoritatea jucătorilor de pe server ar dorii un astfel de update. Dacă greșesc cu ceva menționați mai jos.
Chiar putem testa părerea playerilor printr-un strawpoll legat de acest update să vedem câți vor și câți nu.
Leo1
Membru M2L
Membru M2L

Sat Aug 01, 2020 3:54 pm

salut, du-te pe alt server daca nu iti convine. Sanatate
MrRed
Membru M2L
Membru M2L

Sat Aug 01, 2020 3:56 pm

Leo1 wrote:
> salut, du-te pe alt server daca nu iti convine. Sanatate
aştept păreri serioase , nu păreri doar că ai ceva personal cu mine.
Leo1
Membru M2L
Membru M2L

Sat Aug 01, 2020 4:06 pm

MrRed wrote:
> Leo1 wrote:
> > salut, du-te pe alt server daca nu iti convine. Sanatate
> aştept păreri serioase , nu păreri doar că ai ceva personal cu mine.

in primul rand, nu pot sa am ceva personal cu un anonim. In al doilea rand, serverul este destul de populat pentru aceasta perioada a anului, tinand cont ca este vara si nu toti stau 24/7 pe metin. Pe langa asta, nu cred ca exista vreun jucator sa se fi lasat de legend ca a devenit totul monoton. Nu ai ce face si ai prea multe resurse? Fa-ti 10 caractere toate de pvp si castiga toate dojangurile. Serverul asta e de o anumita categorie, mai precis classic, poti sa mai recitesti descrierea serverului daca nu te-ai convins.

‘Metin2Legend a fost creat din pasiune, pentru adevaratul joc din trecut care intre timp a apus din cauza nenumaratelor update-uri oferite de catre producator. Incercam sa readucem la viata actiunea orientala MMORPG care ne-a marcat copilariile in urma cu aproape 10 ani!’

Deci, ce reiese din asta? Majoritatea jucatorilor de pe acest server joaca din placere si de dragul copilariei si a jocului asta care era asa candva si pe oficial. Ca mai sunt obsedati si tot felul de copii, asta este cu totul si cu totul alta problema. Hai sa bagam beta ca s-a plictisit un jucator de server.. trebuia sa citesti despre server inainte sa te apuci. Apropo, sa zicem ca adauga beta ca mna a devenit totul monoton pentru tine, isi fac toti beta etc etc si peste 2-3 luni apari tot tu sau altul ca tine, care la fel s-a plictisit si i-a devenit totul monoton, cu o alta propunere sa mai adauge nu stiu ce iteme, harti sau alchimie.. ca mna nu se strica serverul. Sanatate
MrRed
Membru M2L
Membru M2L

Sat Aug 01, 2020 4:22 pm

Leo1 wrote:
> MrRed wrote:
> > Leo1 wrote:
> > > salut, du-te pe alt server daca nu iti convine. Sanatate
> > aştept păreri serioase , nu păreri doar că ai ceva personal cu mine.
>
> in primul rand, nu pot sa am ceva personal cu un anonim. In al doilea rand, serverul
> este destul de populat pentru aceasta perioada a anului, tinand cont ca este vara si
> nu toti stau 24/7 pe metin. Pe langa asta, nu cred ca exista vreun jucator sa se fi
> lasat de legend ca a devenit totul monoton. Nu ai ce face si ai prea multe resurse?
> Fa-ti 10 caractere toate de pvp si castiga toate dojangurile. Serverul asta e de o
> anumita categorie, mai precis classic, poti sa mai recitesti descrierea serverului
> daca nu te-ai convins.
>
> ‘Metin2Legend a fost creat din pasiune, pentru adevaratul joc din trecut care intre
> timp a apus din cauza nenumaratelor update-uri oferite de catre producator. Incercam
> sa readucem la viata actiunea orientala MMORPG care ne-a marcat copilariile in urma
> cu aproape 10 ani!’
>
> Deci, ce reiese din asta? Majoritatea jucatorilor de pe acest server joaca din
> placere si de dragul copilariei si a jocului asta care era asa candva si pe oficial.
> Ca mai sunt obsedati si tot felul de copii, asta este cu totul si cu totul alta
> problema. Hai sa bagam beta ca s-a plictisit un jucator de server.. trebuia sa
> citesti despre server inainte sa te apuci. Apropo, sa zicem ca adauga beta ca mna a
> devenit totul monoton pentru tine, isi fac toti beta etc etc si peste 2-3 luni apari
> tot tu sau altul ca tine, care la fel s-a plictisit si i-a devenit totul monoton, cu
> o alta propunere sa mai adauge nu stiu ce iteme, harti sau alchimie.. ca mna nu se
> strica serverul. Sanatate
În primul rând nu este doar părerea mea, m-am interesat înainte să fac această sugestie cine ar fi de acord cu asta , iar răspunsul a fost majoritar da ar vrea, şi playeri din aceeaşi breaslă cu tine şi din aceeaşi cu mine şi playeri random din map1, nu din moment ce sunt mai multe locuri de farmat , ai mai multe posibilităţi , nu? La general de exemplu sau dragon maxim 5 playeri îl fac constant din ce am văzut eu nici nu ştiu dacă trebuie să menţionez acest lucru, că nu are rost legat de general. Cu ce m-ar ajuta să fac 10 caractere full pvp , e acelaşi lucru şi duce la aceeaşi chestie , monotonie.
Într-adevăr toţi jucăm din drag pe acest server , îţi dau dreptate aici, dar nu exclude faptul că este o monotonie de la un anumit nivel şi nu numai.
Leo1
Membru M2L
Membru M2L

Sat Aug 01, 2020 4:43 pm

Nu are rost sa intru in discutii cu tine dar cred ca eu am fost destul de clar cand ti-am spus ca daca se va baga beta, in 2-3 luni isi fac toti si apari tot tu sau altii ca tine care zic ca e monotonie si sa adauge alte chestii noi ca tot la fel nu or sa ‘strice’ serverul asta classic. Din cate imi amintesc beta s-a adaugat prin 2013 daca nu ma insel, deja sarim din 2009-2010 in 2013. O sa se creeze un precedent, o sa apara altul care s-a plictisit si vrea ‘alchimie’ sau poate chiar lycan si tot asa. Asta e strict parerea mea, faceti cum credeti.
MrRed
Membru M2L
Membru M2L

Sat Aug 01, 2020 4:46 pm

Leo1 wrote:
> Nu are rost sa intru in discutii cu tine dar cred ca eu am fost destul de
> clar cand ti-am spus ca daca se va baga beta, in 2-3 luni isi fac toti si
> apari tot tu sau altii ca tine care zic ca e monotonie si sa adauge alte
> chestii noi ca tot la fel nu or sa ‘strice’ serverul asta classic. Din cate
> imi amintesc beta s-a adaugat prin 2013 daca nu ma insel, deja sarim din
> 2009-2010 in 2013. O sa se creeze un precedent, o sa apara altul care s-a
> plictisit si vrea ‘alchimie’ sau poate chiar lycan si tot asa. Asta e
> strict parerea mea, faceti cum credeti.
Am zis părerea doar, deja o dai în hate şi eşti offtopic, ai spus , gata ,lasă pe restul să vorbească.
MrRed
Membru M2L
Membru M2L

Sat Aug 01, 2020 5:10 pm

Update la ceea ce am zis.
În caz că doriţi să păstraţi acest nivel 99(la staff mă refer), şi nu sunteţi de acord cu 105, am văzut beebo într-un topic legat de update-uri şi chestii că ai fi interesat de o mapă nouă, cum spunea cineva acolo, play mi se pare "ceva nou" şi ai spus să dezvolte, voi dezvolta eu ideea aceea , păi ar fi mişto să adaugi o mapă de nivel 90-95 de exemplu în care să fie anumiţi boşi cu un anumit respawn şi în rest să fie metine în care bineînţeles este un drop mai bun , şi unde putem farma acolo, o mapă beta să zicem, aştept să văd ce părere ai legat de tot ce am spus.
[GA]Beebo
Administrator
Administrator

Sat Aug 01, 2020 5:45 pm

MrRed wrote:
Sat Aug 01, 2020 3:41 pm
Salutare tuturor, m-am gândit la un următor update și anume , adăugarea nivelului 105 , itemelor beta , mape beta, de ce? Păi totul devine monoton de la un anumit level , azrael, general,vrăjitoare, dragon și cam asta e tot, și începi să te plictisești , părerea mea este că un update de genul , nu va schimba clasicismul server-ului cu nimic ci doar va îmbunătății stilul de joc și server-ul bineînțeles.
Sunt mulți playeri de pe server care chiar nu mai au pentru ce farma , doar dacă apare o ”bombă” de item , în rest nu. Aceste chestii menționate mai sus , chiar nu ar strica modul de joc pvm hard și clasicul acestuia, că nu trebuie să adăugați alchimie și mai știu eu ce prostii, vrem să muncim pentru ceva nou, să avem locuri noi de farmat , să avem boși pentru care ne zbatem să-l omorâm, sincer acest server cu un update de genul o să bubuie topurile părerea mea, e super frumos server-ul toți cei care am rămas aici știm asta, doar că intervine monotonia despre care vorbeam, consider că majoritatea jucătorilor de pe server ar dorii un astfel de update. Dacă greșesc cu ceva menționați mai jos.
Chiar putem testa părerea playerilor printr-un strawpoll legat de acest update să vedem câți vor și câți nu.
Salutare,

Propunere respinsa

Se acceapta doar pvm , oldschool.

Metin2Legend reprezinta - metinul de acum 10 ani.
Sunt o mie si o suta de servere cu BETA.

Noi dorim sa fim diferiti!

Toate cele bune, #legend2
Locked