Update server, Imbunatatiri + altele

În această secţiune veţi putea propune orice sugestie pentru îmbunătăţirea serverului.
Kill
Membru M2L
Membru M2L

Thu Jun 20, 2019 6:18 am

Cresterea sansei de reusita la plus la fierarul din dt.Inainte se facea dt pana la fierar,acum nu se mai face dt deloc.Eliminarea sau schimbarea atributelor itemelor inutile,ex:lacrima zeitei,piatra magiei,lama etc.Sa putem staca cartile pentru conducere si pietrele+4."Cartea pietrelor" sa fie dropabila pentru vrem sa le unim,iar acestea nu au o mare valoare oricum deci si daca se intampla sa le pierdem nu este mare paguba.
Legat de propunerea lui spike,sunt complet de acord,in momentul de fata singurele locuri de farmat la lvl mare sunt:generalii,vrajitoarea,dragonul si azraelul.Dintre care azrael nu se prea face,deoarece trebuie sa faci si dt inainte si nu se mai merita, bossii din v4 au drop bun,dar deja sunt multi jucatori de lvl mare care farmeaza acolo si trebuie sa stai cu orele pana iti vine randul.
O mapa speciala pentru jucatorii mari ar ajuta enorm atat playerii mari cat si pe cei de lvl mic,am conturi lvl 90+ si totusi imi fac banii cu un cont de lvl 35,cum suna asta? Avem peste un an de cand farmam in vale,ne-am plictisit,e totul monoton,avem nevoie de ceva nou si oroginal care sa ne recapteze atentia
[GA]Beebo
Administrator
Administrator
Has thanked: 2 times

Mon Jul 08, 2019 4:48 pm

Kill wrote:
Thu Jun 20, 2019 6:18 am
Cresterea sansei de reusita la plus la fierarul din dt.Inainte se facea dt pana la fierar,acum nu se mai face dt deloc.Eliminarea sau schimbarea atributelor itemelor inutile,ex:lacrima zeitei,piatra magiei,lama etc.Sa putem staca cartile pentru conducere si pietrele+4."Cartea pietrelor" sa fie dropabila pentru vrem sa le unim,iar acestea nu au o mare valoare oricum deci si daca se intampla sa le pierdem nu este mare paguba.
Legat de propunerea lui spike,sunt complet de acord,in momentul de fata singurele locuri de farmat la lvl mare sunt:generalii,vrajitoarea,dragonul si azraelul.Dintre care azrael nu se prea face,deoarece trebuie sa faci si dt inainte si nu se mai merita, bossii din v4 au drop bun,dar deja sunt multi jucatori de lvl mare care farmeaza acolo si trebuie sa stai cu orele pana iti vine randul.
O mapa speciala pentru jucatorii mari ar ajuta enorm atat playerii mari cat si pe cei de lvl mic,am conturi lvl 90+ si totusi imi fac banii cu un cont de lvl 35,cum suna asta? Avem peste un an de cand farmam in vale,ne-am plictisit,e totul monoton,avem nevoie de ceva nou si oroginal care sa ne recapteze atentia
Salutare,

Dezvolta ,,ceva nou si original''
ce anume ati dori mai exact
[GA]Beebo
Administrator
Administrator
Has thanked: 2 times

Mon Jul 08, 2019 4:54 pm

Spike wrote:
Mon Jun 17, 2019 8:06 am
Am putea veni si cu o mapa farm lv 95+
Sper ca propunerea sa fie luata in considerare si nu respinsă din prima faza ca cele din trecut gen implementarea dropului de otravita, etc.
Prin respingerea unor propuneri de genul nu faceti decat sa amânați ceva bun si util unor playeri ca mine care nu se mai satură de farm .
Salutare,

Sa spunem ca adaugam mapa de nivel 95, acum intrebarea este...ce anume ati dori sa farmati in aceasta mapa?
Spike
Membru M2L
Membru M2L

Sat Jul 20, 2019 1:51 am

[GA]Beebo wrote:
> [quote=Spike post_id=486 time=1560758807 user_id=63]
> Am putea veni si cu o mapa farm lv 95+
> Sper ca propunerea sa fie luata in considerare si nu respinsă din prima
> faza ca cele din trecut gen implementarea dropului de otravita, etc.
> Prin respingerea unor propuneri de genul nu faceti decat sa amânați ceva
> bun si util unor playeri ca mine care nu se mai satură de farm .
> [/quote]
>
> Salutare,
>
> Sa spunem ca adaugam mapa de nivel 95, acum intrebarea este...ce anume ati
> dori sa farmati in aceasta mapa?

Poate spawna un anumit număr de bossi de lv 95 , la interval de 10 minute cu drop putin mai bun decat al celore de lvl inferior gen regele de foc , etc . Și prin un drop puțin mai bun sugerez 100% 1 vrăjește obiect/boss + 50% Piatra spirit care deja a devenit valoroasa , și o rată mai mică la alte itm pentru care putem face un sondaj sau la discreția staffului.
Spike
Membru M2L
Membru M2L

Sat Jul 20, 2019 1:56 am

Propun implementarea a încă 2 sloturi pentru iteme adiționale spre exemplu:
Papucii de vânt
Mănușa tâlharului
Inelul experienței
Sigilii de călărie
Inelul bucuriei
Accesorii de evoluție
Diverse alte iteme folosite la event-uri gen Cornet de înghețată.

Deoarece gameplay ar deveni mai complex având posibilitatea de a folosi mai mult de 2 din aceste iteme .
Kill
Membru M2L
Membru M2L

Fri Jul 26, 2019 2:51 am

Propun marirea dropului la ingerul cu coasa,propun adaugarea de costume la azrael(nu ar afecta gameplayul,va incepe lumea sa farmeze la azrael,e un drop unic fata de ceilalti moobi).Fara bonusurile rezistenta la magie,semiom si valoare atac.
Dupa ce folosim roua sa nu mai putem folosi si ape,asta e un lucru care ar balansa rasele.
Scutul titan este inutil,am facut test,cu scut titan+9 gol si fara scut deloc,luam acelasi dmg.
Staff-ul sa fie mai activ pe server,foarte rar ii vad on.
Inafara de propunerea lui arche,toate propunerile de aici mi se pare ok,rog si eu sa ni se ofere un raspuns pe loc,daca se aproba sau daca nu si din ce cauza,deaia suntem 5 playeri care mai foloseste forumul,multi cred ca nici n-are rost sa se oboseasca sa vina cu idei.
Biologul de lvl 85,posibil si de lvl 90 sunt inutile,nu ofera niciun bonus.
Y0nut
Membru M2L
Membru M2L

Sat Nov 30, 2019 10:17 pm

Buna ziua,
Trebuie sa fim foarte atenti la ceea ce o sa-i cerem lui BeeBo si lui Magic pe viitorm, deoarece acest server este un server 2008-2010 trebuie serverul sa ramana
CLASSIC,eu cred ca nu am dori sa se evolueze asa cum a ajuns acum officialul un pokemon,de accea ar fi bine mai intai sa vizualizam pe youtobe cum era servarul ro in anii 2008-2010 si asa putem cere si aici acea INBUNATATIRE!

Y0nut
Locked