Propunere Punish

În această secţiune veţi putea propune orice sugestie pentru îmbunătăţirea serverului.
Locked
Punish
Membru M2L
Membru M2L

Propunere Punish

Post by Punish »

Salut! :)

Am urmatoarele propuneri:

1. Pergamentele evolutie + Pergament transformare sa fie dropabile la metine de 85-90 din padurea rosie in intervalul orar cand se poate dropa si autorizatie

2. Metinele din padure (85-90) sa dropeze cate 2 schimba/2 bless/2add/2mamure/2zen nu doar cate 1

3. Ar trebui sa ne gandim la implementarea unor chestii noi pentru jcuatorii de 90+ care nu mai au nici un obiectiv, se plictisesc, dupa parerea mea ar trebui implementata o chestie nou o data la 4-5 luni cat de mica dar sa tina jucatorii care si-au atins obiectivul, pentru a aparea un nou obiectiv deoarece fara un obiectiv va aparea monotonia.
Einsza
Membru M2L
Membru M2L

Re: Propunere Punish

Post by Einsza »

Buna! La punctul 3 sunt de acord, dar intrebarea e: ce? Asta va rugam sa veniti cu ideea... ce anume? Ce ati vrea? Ca e dificil sa faci asta. Avand in vedere ca este un server 2009-2010, adica clasic, ce ai putea implementa incat sa nu strici tematica, sa nu te abati de la subiect, vorba aia. Fiindca daca propui, de exemplu, Templul Zodiac, care este nou pe oficial, nu te-ai abatut de la stilul jocului? Daca propui esarfe, nu te-ai abatut?

Asta dorim sa stim... ce anume, incat sa nu se abata de la stilul clasic de joc?
Punish
Membru M2L
Membru M2L

Post by Punish »

Eu ma gandeam la ceva gen skin arma, skin armura deoarece nu ar influenta jocul.
Ai putea adauga pana la 3 bonusuri insa pentru a putea aduga un bonus o sa ai nevoie de 1000 de adauga sa faci un adauga pentru skin care poate insa sa si esueze si de 100 de schimba pentru a putea crafta un schimba pentru acestea.
Dupa parerea mea nu ar influenta jocul foarte mult si o sa fie foarte greu de facut asa ceva pentru level mic mai ales, iar playerii de lvl mare care si-au atins obiectivul o sa aiba un nou obiectiv :)
[GA]Beebo
Administrator
Administrator

Post by [GA]Beebo »

Punish wrote: Sun Oct 13, 2019 7:57 am Salut! :)

Am urmatoarele propuneri:

1. Pergamentele evolutie + Pergament transformare sa fie dropabile la metine de 85-90 din padurea rosie in intervalul orar cand se poate dropa si autorizatie

2. Metinele din padure (85-90) sa dropeze cate 2 schimba/2 bless/2add/2mamure/2zen nu doar cate 1

3. Ar trebui sa ne gandim la implementarea unor chestii noi pentru jcuatorii de 90+ care nu mai au nici un obiectiv, se plictisesc, dupa parerea mea ar trebui implementata o chestie nou o data la 4-5 luni cat de mica dar sa tina jucatorii care si-au atins obiectivul, pentru a aparea un nou obiectiv deoarece fara un obiectiv va aparea monotonia.
Salutare,

Punctul 1 este aprobat
Punctul 2 este deja facut in update
Punctul 3 propunere respinsa
Image
Locked