Reclamatie [H]Rox3

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta va făcut o nedreptate.
Locked
juniorul
Membru M2L
Membru M2L

Sat Apr 06, 2019 2:58 pm

nume : AvoKK
Nume reclamat : [H]Rox3
Motiv : Prima data am vrut sa ii raportez un bug , iar ea mi a spus sa fac cerere pe forum , nu am avut niciun chef sa fac topic pe forum asa ca am abandonat ideea .
A doua oara s a intamplat cand un jucator a intrebat la ce ora incepe eventul din aceasta seara iar ea a raspuns "Uita-te pe forum " .
A spus ca mai si farmeaza si nu poate raspunde la toate "prostiile" dar in loc sa scrie toate astea putea simplu sa dea raspunsul bun
In secunda urmatoare tot chatul a sarit impotriva ei si toti spuneau sa si dea demisia
Sincer si eu spun la fel , nu are nicio treaba cu jocul , am mai auzit ca a mai primit intrebari de la playeri si nu a stiut sa raspunda ,repet ,am auzit nu stiu daca acel baiat a mintit sau nu .
Eu sincer cer sa fie exclusa din gradul de Helper pentru ca este degeaba.
Edit : Am uitat sa pun doveziile , uitati aici https://imgur.com/a/symfhJh
Last edited by juniorul on Sat Apr 06, 2019 2:59 pm, edited 1 time in total.
juniorul
Membru M2L
Membru M2L

Sat Apr 06, 2019 2:59 pm

Am uitat sa pun doveziile , uitati aici https://imgur.com/a/symfhJh
JustMe
Membru M2L
Membru M2L

Sat Apr 06, 2019 3:30 pm

Sunt de parere cu AvoKK , deci , un helper trebuie sa ajute lumea . Daca eu intreb frumos , cand e eventul , prefer sa imi spuna direct , degeaba imi spune ca gasesc pe forum (Nu sunt asa handicapat sa nu stiu ca scrie pe forum- poate am probleme cu pagina si nu pot intra -) . Si chiar si asa , nu inteleg de unde superioritatea asta ? Daca esti H , inseamna ca iti place sa ajuti , nu ? :? :?
Mă apăr cu zâmbetul, atac cu tăcerea și ucid cu indiferența.
Image
[GA]Beebo
Administrator
Administrator
Has thanked: 2 times

Sat Apr 06, 2019 3:46 pm

juniorul wrote:
Sat Apr 06, 2019 2:58 pm
nume : AvoKK
Nume reclamat : [H]Rox3
Motiv : Prima data am vrut sa ii raportez un bug , iar ea mi a spus sa fac cerere pe forum , nu am avut niciun chef sa fac topic pe forum asa ca am abandonat ideea .
A doua oara s a intamplat cand un jucator a intrebat la ce ora incepe eventul din aceasta seara iar ea a raspuns "Uita-te pe forum " .
A spus ca mai si farmeaza si nu poate raspunde la toate "prostiile" dar in loc sa scrie toate astea putea simplu sa dea raspunsul bun
In secunda urmatoare tot chatul a sarit impotriva ei si toti spuneau sa si dea demisia
Sincer si eu spun la fel , nu are nicio treaba cu jocul , am mai auzit ca a mai primit intrebari de la playeri si nu a stiut sa raspunda ,repet ,am auzit nu stiu daca acel baiat a mintit sau nu .
Eu sincer cer sa fie exclusa din gradul de Helper pentru ca este degeaba.
Edit : Am uitat sa pun doveziile , uitati aici https://imgur.com/a/symfhJh
Salutare,

Reclamatia este respinsa.
Motiv: Un helper are atributia de a te ajuta doar despre gameplay-ul server-ului etc.
2. Un helper nu se ocupa de raportarile bug-urilor, de asta este comunitatea online 24/24 sau direct pe pagina officiala
3. Nu este obligat sa-ti raspunda cand incepe evenimentul x,y,z etc, aici deja ai calendarul online pe www.metin2legend.org
4. Jucatorul / helperul @Rox3 este baiat nicidecum fata.
5. Cand cineva spune ca ,,farmez'' iti va raspunda intr-o alta secunda dupa ce nu mai farmeaza. Eu nu cred ca ti-a spus ca nu poate raspunde la toate prostiile *unde este dovada ?
6. Atributiile unui helper sunt exact ca si cele unui jucator normal, el nu detine comenzi, etc! are acelasi privilegii ca un jucator normal!
7. El poate alege daca sa-ti spuna cand este evenimentul cutare atat timp cat le gasesti live pe pagina (iar ca sa nu-ti mearga pagina, prima data trebuie sa fie de la noi)
8. El va fii obligat sa-ti raspunda cand este evenimentul cutare atunci cand site-ul/forumul nu sunt online sau detin probleme de conectare la adresa noastra.
9. Sa ne intelegem: 1 este intrebari legate de joc (gameplay), al 2-lea este intrebari legate despre evenimentele active sau ce urmeaza. 2 lucruri total diferite.

Limbajul folosit de voi pe chat-ul global nu este unul forte si nu este un limbaj demn de urmat. Incurajam politetea si amabilitatea, nu ingamfarea si acuzarea.

Concluzia: Haide-ti sa nu mai fim atat de ,,ne-cinstiti''

Edit 2: Totusi spre linistea voastra vom vorbi cu helperii nostri pentru o mai buna informare.

Echipa #Legend
Locked