Propunere - Imbunatatire Piata Server .

În această secţiune veţi putea propune orice sugestie pentru îmbunătăţirea serverului.
Post Reply
xPyRo
Membru M2L
Membru M2L

Sat May 23, 2020 8:37 pm

Salut , in ultimul timp nu prea am mai intrat asa de mult pe server , dar tot aud problema asta cu piata serverului .
M-am gandit la o posibila rezolvare , aceasta ar fi :
La metinele de 85-90 pica arme de 65 care pot fi vandute la magazinul general cam pentru suma de 200k daca nu ma insel , ei bine , s-ar putea sa pice mai multe arme de 65 la metine , dar cu plusuri mai mari pentru a se putea vinde cu o suma decenta de yang , sau chiar sa se scumpeasca pretul lor cand le vinzi la magazin . Sa zicem daca ar fi sa se mareasca pretul unei arme de la vreo 200k la 800k una , la vreo 2-3 inventare ar iesi bani frumosi .
O alta posibilitate ce ar putea sa fie adaugata , ar fi aceea de a mari yang-ul din v2 de la paianjeni cand ii bati si sa se adauge banuti norocosi pentru a primi mai mult yang.

De ce cred eu ca asta ar putea imbunatati piata pe server ? Ei bine , daca s-ar face yang brut pe server din farmat , automat s-ar mari pretul la unele obiecte cautate , cum ar fi Vrajeste Obiectul .
Wallernr1
Membru M2L
Membru M2L

Sat May 23, 2020 10:16 pm

Sugestia cu yang brut a fost aprobata , dar la prima sugestie nu ii vad rostul .
O rezolvare la problema pietii ar fi:
1 Dt-urile : se fac prea multe dt-uri , apar prea multe itm+9 pe sv si sunt prea putini cumparatori , cativa jucatori mari mai cumpara si le bonuseaza in rest se dau greu.
Solutia ar fi sa fie egalata sansa fierarului din dt cu cea a fierarului din map1 oras ca sa reducem nr de itm+9 , astfel vor fi mai greu de procurat , iar pretul perlelor va creste deoarece jucatorii mari vor cumpara perle sa dea la + neavand chef sa faca dt.
La metine situatia se imbunatateste , odata cu plecarea valului de jucatori care au jucat pe timpul carantinei , preturile la schimba ss bless cresc .
Kill
Membru M2L
Membru M2L

Tue May 26, 2020 6:29 pm

Fierarul din dt are aceiasi rata de reusita la + ca si cel din map1,doar ca nu cere upgrade-uri,tu vii cu propunerea asta deoarece tu nu faci dt-uri
Wallernr1
Membru M2L
Membru M2L

Tue May 26, 2020 11:04 pm

Normal ca nu fac dt-uri , am farmerii mei gen nebunu sau altii de la blue care fac dt-uri pt mn , cateii mei cum s-ar spune.
Post Reply