propuneri

În această secţiune veţi putea propune orice sugestie pentru îmbunătăţirea serverului.
Post Reply
Wallernr1
Membru M2L
Membru M2L

Thu Dec 05, 2019 6:16 pm

Propun sa se implementeze pe server pergament schimbare nume ori la NPC din map1 de unde iei tinctura regat ori in item shop deoarece sunt jucatori care au cumparat conturi cu yang si poate nu le place numele si ar avea nevoie sa si-l schimbe sau pur si simplu s-au plictisit de numele lor .
Propun ca la Dojang sa nu fie permis cu pet si costume deoarece dupa parerea mea si a altor jucatori ar fi un dezavantaj foarte mare mai ales daca anumite costume au 15 magie caracterele magice sunt in dezavantaj , cum ar trebuii un sura bm 60 sabie sa castige vs unui jucator 95 magie ?
Astept si parerea altor playeri mai ales faza cu petu si costumele la dojang cat si a stafului .
Slik
Membru M2L
Membru M2L

Sun Dec 08, 2019 9:15 am

pro la tot
Einsza
Membru M2L
Membru M2L

Tue Dec 10, 2019 4:40 pm

Fiind primul event de acest gen lucrurile nu au fost puse toate la punct. S-a spus cam pe ultima suta de metrii despre ce ai voie si ce nu. Trebuia mentionat de cand s-a postat pe forum despre el, dar cum a fost prima data cand s-a organizat asta este, mai sunt si greseli ori detalii la care nu s-au gandit. Normal mi s-ar parea sa fie eventul fara pet, fara mount, fara costume, fara inele (nu toti isi permit tot ce a fost folosit).

Ideea cu tinctura de schimbat numele nu mi se pare buna. Adica, ti-ai schimba numele cand ai vrea si nimeni n-ar mai stii ca esti tu, ai scapa basma curata cu orice "infractiune" ai face. Si eu as vrea la anumite conturi sa le schimb numele, toti am vrea. Mai ales daca ai cumpara un cont si ar avea un nume de genul "lsdfk" ori "marioBoss1". Dar exista chichite si aici si nu cred ca ai vrea sa iti iei o teapa de la aceeasi persoana care ieri si-a schimbat numele la caracter dupa ce te-a pacalit, iar azi face la fel TOT CU TINE, ca a vazut ce i-a mers si ce nu. (am dat doar un exemplu) Ori sa fie vreun hacker raportat fara dovada si sa isi schimbe peste o saptamana numele si sa stea bine mersi printre restul.

Ce vreau as zic este ca tu esti autentic in joc prin numele si IP-ul tau. Unicitatea ta dispare in momentul in care ai schimbat numele. Daca eu din Einsza il schimb in ZvetlanaSultana am pierdut autenticitatea Einszei si toti vor crede ca sunt alt cineva ori nu vor stii ca sunt eu pana in momentul in care voi spune. O idee cu care vin in plus aici, legata tot de acest subiect, este SA AI DREPTUL sa iti schimbi O SINGURA DATA numele fiecarui caracter cumparat, nu si al unuia facut de tine. Spre exemplu: daca eu cumpar un cont cu 4 caractere de 99 sa am dreptul sa schimb numele caracterelor cum vreau eu, dar doar o singura data si cu dovada cu schimbul de cont facut. Asa am scapa de problema numelor caracterelor cumparate care nu sunt pe gustul nostru. Nu influenteaza cu nimic tematica si nu ar exista nicio chichita precum aceea de a scapa basma curata si de a ne pomeni cu fiecare player ca-si schimba numele cand vrea el.

Si aici am o alta propunere legata tot de caractere: sa se poata reseta biologul, ori cu totul ori doar misiunile lui Seon, daca se poate. Fiindca la fel, daca ai cumparat un cont de nivel mare nu stii ce bonusuri a ales proprietarul de dinainte si tu poate, de exemplu, in loc de Aparare sa vrei sa alegi Valoare atac. Nu vad de ce nu s-ar putea face asta, un pergament sau implementata la Batrana din map1 o optiune precum cea de resetare a skillurilor, dar sa poti alege ce misiune vrei sa resetezi de la biolog nu ar influenta cu nimic tematica jocului, ba dimpotriva ar fii mult mai utila pentru cei ce cumpara conturi.
Wallernr1
Membru M2L
Membru M2L

Wed Dec 11, 2019 9:56 am

Eventual ar trebuii implementat pergament schimbare nume la NPC de langa capitan la blue sa fie 200kk sau mai mult sa nu isi permita oricine sau 300 md+ sau 500jd
Wallernr1
Membru M2L
Membru M2L

Thu Dec 19, 2019 2:11 pm

Scuze pentru dublu post , mai astept pareri pro contra de la playerii de lv mare si un verdict de la staff
Wallernr1
Membru M2L
Membru M2L

Fri Jan 10, 2020 6:05 pm

Up
Answell
Membru M2L
Membru M2L

Fri Jan 10, 2020 6:34 pm

PRO
Wallernr1
Membru M2L
Membru M2L

Tue Jan 14, 2020 4:09 pm

Up
[GA]Magic59
Administrator
Administrator

Wed Jan 15, 2020 6:18 pm

Raspunsul este da,

In Dojang va fi restrictie la animale de companie dar si la costume.
Pergamentul de schimbare nume va aparea si el in curand , cu conditia sa fie cumparat din itemshop.
Legat de ideea cu schimbarea numelui o singura data .. pe de-o parte e buna, dar pe de alta parte poate un cont se revinde sau schimba de 3-4 ori. Eu insa,m-as gandi la un loc in care sa le trecem in history pe cei care si-au schimbat numele, sau noi cei din Staff sa le oferim aceasta informatie celor interesati. :cry:
Post Reply