Jump to content
Sign in to follow this  
GeorgeMcv

!!!!!!

Recommended Posts

N-am stiut unde sa incadrez asta, nu vreau sa fie nici o reclamatie, dar nici doar o sugestie, vreau sa fie ceva intre, asa ca am facut aici topicul.

Organizati eventurile cu simt de raspundere va rog din suflet. 

Am batut de la 20:30 pana la 21:40/50 circa (Pana cand magic m-a teleportat din v4 in dt ne ajutandu-ma sa ma intorc, rusine pt asta, ai dat dovada de dezinteres fata de playerii carora le-ai facut asta care au pierdut timp si inele exp etc) si mi-au picat 5 cl mari si late..

Am batut in vale 15 minute, "CINȘPE MINUTE" si dropam 1/2 cl-uri pe metin, problema e veche dar n-am avut timp s-o semnalez. Reglati dropul sa fie egal, folositi un plugin de tot rasul... mi s-a intamplat de pe cont 90 sa dropez mingii/cl map2 sau vale asa din intamplare omorand un mob doi iar la mobii de lv meu bat de-mi vine rau si pica aproape deloc? Pe bune? Ori setarile facute de voi sunt gresite ori scriptul e defect. Incercati sa aduceti la egalitate dropul de cl-uri/mingii etc in toate mapele strict pt playerii de nivel apropiat mobilor nu asa aiurea pe ici pe colo mai mult mai putin.. sper ca intelegeti ce spun.

No offence insa situatia este foarte deranjanta si frustranta, rog rezolvare. Multumesc anticipat dragii mei.

Inca o propunere, propun ca Cetateanul turmentat sa distruga iteme, sa putem distruge itemele ce nu sunt negociabile si ne incurca in inventar sau in depozit..

ar fi ceva sa aiba si cetateanul turmentat o functie, ceva, ori un quest, cine stie dar imi place cand il vad ca se plimba peste tot si bea incontinuu :)) ar fi frumos sa fim nevoiti sa il cautam prin map1 pentru a face/indeplini ceva

Salut George, in primul rand cred ca mi-am cerut scuze pentru faptul ca v-am teleportat in turnul demonilor , sa va duc pe fiecare in parte inapoi .. sa ma ierte Dumnezeu ca nu aveam cum face asta, si eu ca sa stiu unde vrei tu sa ajungi trebuie sa ma duc eu .. pe cal la fel ca si voi ,si sa va trag acolo. Pai erau vreo 4-5 ca tine care voiau asta , chiar imi amintec un mesaj "Du-ma inapoi in camera 85"  decat sa o iau eu la pas si sa va trag pe fiecare in parte mai bine veneati singuri ca dura mai putin , si da .. pe langa voi astia 4-5 mai aveam inca 10-15 mesaje necitite pentru ca , normal .. era event toata lumea avea intrebari "ce pica la cufere,in map2 am drop,etc" --- VOUA vi se pare usor, dar nu e deloc !!

In al doilea rand , questul este unul basic intalnit pe majoritatea serverelor private . Ceea ce nu intelegi tu , este ca el e facut in felul urmator  : 

local chance = number(1, 200) , unde 1 este sansa de drop si 199 este sansa de a nu dropa. Ce inseamna asta ? ca in harta x ai sansa de 0,5% ca la un mob sa dropezi cufar clar de luna !

Cum poti imbunatatii asta , ce poti face in cazul asta ? Cred ca iti dai seama singur ..  cu cat omori monstrii mai multi , intr-un timp cat mai scurt .. cu atat iti maresti singur sansa.

Iar daca te deranjeaza faptul ca in map2 ai reusit sa dropezi clar de luna , nu e nimic .. noi avem o cerinta in fiecare harta de lv minim  .. dar o sa punem si de lv maxim .

• Thanks 1

Acum înțeleg referitor la comanda greșita, trebuia doar sa comunici ca nu o poti face... 

Referitor la cl, sa ma ierte Dumnezeu daca in o ora si ceva bătând câte o camera întreaga in v4 la zin am dropat doar 5 cl si e ceva normal... n-am ce sa mai spun... unda o diferenta este si nu mi-o explic.

Am inteles ce-ai avut de zis, aștept răspuns la propunerea referitoare la cetățeanul turmentat.

mersi

6 hours ago, GeorgeMcv said:

Acum înțeleg referitor la comanda greșita, trebuia doar sa comunici ca nu o poti face... 

Referitor la cl, sa ma ierte Dumnezeu daca in o ora si ceva bătând câte o camera întreaga in v4 la zin am dropat doar 5 cl si e ceva normal... n-am ce sa mai spun... unda o diferenta este si nu mi-o explic.

Am inteles ce-ai avut de zis, aștept răspuns la propunerea referitoare la cetățeanul turmentat.

mersi

Vom adauga la cetateanul turmentat functia de stergere a obiectelor care nu se pot arunca.

• Love 1

On 12/6/2018 at 1:39 AM, [GA]Magic59 said:

Salut George, in primul rand cred ca mi-am cerut scuze pentru faptul ca v-am teleportat in turnul demonilor , sa va duc pe fiecare in parte inapoi .. sa ma ierte Dumnezeu ca nu aveam cum face asta, si eu ca sa stiu unde vrei tu sa ajungi trebuie sa ma duc eu .. pe cal la fel ca si voi ,si sa va trag acolo. Pai erau vreo 4-5 ca tine care voiau asta , chiar imi amintec un mesaj "Du-ma inapoi in camera 85"  decat sa o iau eu la pas si sa va trag pe fiecare in parte mai bine veneati singuri ca dura mai putin , si da .. pe langa voi astia 4-5 mai aveam inca 10-15 mesaje necitite pentru ca , normal .. era event toata lumea avea intrebari "ce pica la cufere,in map2 am drop,etc" --- VOUA vi se pare usor, dar nu e deloc !!

In al doilea rand , questul este unul basic intalnit pe majoritatea serverelor private . Ceea ce nu intelegi tu , este ca el e facut in felul urmator  : 

local chance = number(1, 200) , unde 1 este sansa de drop si 199 este sansa de a nu dropa. Ce inseamna asta ? ca in harta x ai sansa de 0,5% ca la un mob sa dropezi cufar clar de luna !

Cum poti imbunatatii asta , ce poti face in cazul asta ? Cred ca iti dai seama singur ..  cu cat omori monstrii mai multi , intr-un timp cat mai scurt .. cu atat iti maresti singur sansa.

Iar daca te deranjeaza faptul ca in map2 ai reusit sa dropezi clar de luna , nu e nimic .. noi avem o cerinta in fiecare harta de lv minim  .. dar o sa punem si de lv maxim .

Mie nu mi se pare ok cu cerinta minima, in v2 nu dropez scuturi numai de la 60+ , la brotaci pica coifuri numai de la 60+ 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Forum Statistics

157
    Total Topics
    693
    Total Posts