Propunere

În această secţiune veţi putea propune orice sugestie pentru îmbunătăţirea serverului.
Locked
paulik34
Membru M2L
Membru M2L

Sun Sep 29, 2019 1:28 am

Nume caracter: - Th0r
De cat timp joci M2L: - am jucat mai mult inainte, m am reapucat de putin timp
Propunere: -
1. Sa se scoata cerinta cu lvl minim 50 in v2 ( vrei sa iti cresti conturi, vrei sa iti bagi samanca etc, e mai greu sa le faci 50 la bo sau v1 sau etc.. parerea mea..)
2. Pergament evolutie la metine de 75+ nu doar 90( putini jucatori pot atinge lvl sau ''forta'' sa bata asemenea metine mai ales sa si dropeze , asa ca in medie piata depinde de cei mari, cam nedrept.)
3. Inel anti xp la mag general - sa expire , sa nu se poata negocia, orice doriti , pret gen 30-50kk, dar sa fie :)
4. Metinele 35-75 (1 drop) ; metinele 80-90 cate 2 max 3 (sa se merite sa se faca si farmeri de lvl mare, sa fie concurenta si la padure si altele, nu sa fie mereu plina valea..)
5. Inel teleport - 50 de utilizari, la magazin general, 25kk sau si mai scump, sa nu si permita toti dar sa fie .. + sa fie adaugate optiunile de : inceput/mijloc deoarece pierzi prea mult timp aiurea
6.4 inventare, al 4-lea sa fie cu chei ca pe ro , care pica la bosi (60+)
7. Salariul helperilor , ori crescut ori scos.. sau macar sa nu mai fie mentionat, sunt de parere ca e josnic ca un helper sa primeasca '' salariu '' dupa ce el a dorit sa ajute .. sau macar sa nu mai fie scris pe chat.. sau o suma mai decenta daca tot se chinuie sa raspunda zilnic la peste 100 de pm-uri :)
8 .siteurile(atac, viata etc) sa fie ceva mai comun, nu ceva exagerat.. sa pice din cl/mingi .. da in cantitati x5..
9.licori B VERZI/MOV la mag gen, binenteles mai scumpe (spre ex 1kk -20 de buc )
10.x2/x3 flori la metine de 50/75+ , incercam sa facem farmul si la alt nivel, nu toata lumea in vale
11. Sa existe piatra curcubeu, sa nu existe in joc , doar pe itemshop ,sa nu se poata negocia .. spre exemplu 500 de monede, sau cine stie unui castigator la ox daca ar avea nevoie.
12 . Neaparat , am mai spus o de n ori, EVENIMENTELE PVM ORGANIZATE PE REGATE, sohan inceput, 30 de min fiecare , zile sau ore diferite asta nu conteaza, cert e ca mereu e pvp si mereu toti jucatorii sub 80 nu vor putea farma deoarece mereu o sa exista oameni care nu mai au de ce farma, nu au chef sau au chef sa se distreze, stricand farmecul eventului ca pana la urma iei 1 hit.. indiferent..
13 . eventuri noi gen : prinde hexa, cum e tenaka ala in loc de el metine/mobi care dropeaza 5/10x hexagonale, mingi, cl orice(gen metine care nu au mobi chiar daca se bat mai greu, in functie de lvl si jucatori)
Simplu si la obiect, nu schimbam mare lucru, nu afectam jocul !
Imi cer scuze daca una din propuneri a fost lipsita de logica sau daca nu isi are rostul ca schimba total jocul in opinia voastra, strict parerea mea in a ajuta serverul sa evolueze, pace :)
P.s Super ideea lui arche cu beta, ar mai fi ceva nou ca pana la urma am mai zis, toti sunt plini de 15 15 15 pv , 12 10 10 si prostii full .. devine plictisitor cand stii ca e cam imposibil sa evoluezi in egalitate cu ei, daca nu un WIPE ar fi solutia zic eu, 100% :)
TopoZEU
Helper server
Helper server

Tue Oct 01, 2019 2:40 pm

Medelul jocului este unul clasic , o mapa beta nu ar fi ok , parerea mea ,
Einsza
Moderator server
Moderator server

Tue Oct 01, 2019 7:09 pm

Eu sunt contra tot ceea ce inseamna usurarea jocului ori "eficienta", cum ii spun unii. Sunt de parere ca daca vii pe un hard il joci pentru ca e hard, nu vrei sa-l schimbi. Deci din perspectiva mea pica ideea de inel teleportare, piatra curcubeu, orice lucru bagat la magazin.

Ce-mi surade in schimb la ideea de piatra curcubeu este sa fie premiul la OX. Dar o singura data sa fie dat, in ultima runda, ca sa fie motivati playerii care n-au castigat prima ori a roua runda.

In rest nu-mi dau cu parerea la celelalte. :D
paulik34
Membru M2L
Membru M2L

Wed Oct 02, 2019 6:57 pm

Apreciez raspunsurile, acum sa vedem ce o sa decida baietii :)
CataLynHD
Membru M2L
Membru M2L

Fri Oct 04, 2019 10:37 am

Contra nu sunt de acord cu cine a spus acolo...
[GA]Beebo
Administrator
Administrator
Has thanked: 2 times

Fri Oct 04, 2019 5:26 pm

paulik34 wrote:
Sun Sep 29, 2019 1:28 am
Nume caracter: - Th0r
De cat timp joci M2L: - am jucat mai mult inainte, m am reapucat de putin timp
Propunere: -
1. Sa se scoata cerinta cu lvl minim 50 in v2 ( vrei sa iti cresti conturi, vrei sa iti bagi samanca etc, e mai greu sa le faci 50 la bo sau v1 sau etc.. parerea mea..)
2. Pergament evolutie la metine de 75+ nu doar 90( putini jucatori pot atinge lvl sau ''forta'' sa bata asemenea metine mai ales sa si dropeze , asa ca in medie piata depinde de cei mari, cam nedrept.)
3. Inel anti xp la mag general - sa expire , sa nu se poata negocia, orice doriti , pret gen 30-50kk, dar sa fie :)
4. Metinele 35-75 (1 drop) ; metinele 80-90 cate 2 max 3 (sa se merite sa se faca si farmeri de lvl mare, sa fie concurenta si la padure si altele, nu sa fie mereu plina valea..)
5. Inel teleport - 50 de utilizari, la magazin general, 25kk sau si mai scump, sa nu si permita toti dar sa fie .. + sa fie adaugate optiunile de : inceput/mijloc deoarece pierzi prea mult timp aiurea
6.4 inventare, al 4-lea sa fie cu chei ca pe ro , care pica la bosi (60+)
7. Salariul helperilor , ori crescut ori scos.. sau macar sa nu mai fie mentionat, sunt de parere ca e josnic ca un helper sa primeasca '' salariu '' dupa ce el a dorit sa ajute .. sau macar sa nu mai fie scris pe chat.. sau o suma mai decenta daca tot se chinuie sa raspunda zilnic la peste 100 de pm-uri :)
8 .siteurile(atac, viata etc) sa fie ceva mai comun, nu ceva exagerat.. sa pice din cl/mingi .. da in cantitati x5..
9.licori B VERZI/MOV la mag gen, binenteles mai scumpe (spre ex 1kk -20 de buc )
10.x2/x3 flori la metine de 50/75+ , incercam sa facem farmul si la alt nivel, nu toata lumea in vale
11. Sa existe piatra curcubeu, sa nu existe in joc , doar pe itemshop ,sa nu se poata negocia .. spre exemplu 500 de monede, sau cine stie unui castigator la ox daca ar avea nevoie.
12 . Neaparat , am mai spus o de n ori, EVENIMENTELE PVM ORGANIZATE PE REGATE, sohan inceput, 30 de min fiecare , zile sau ore diferite asta nu conteaza, cert e ca mereu e pvp si mereu toti jucatorii sub 80 nu vor putea farma deoarece mereu o sa exista oameni care nu mai au de ce farma, nu au chef sau au chef sa se distreze, stricand farmecul eventului ca pana la urma iei 1 hit.. indiferent..
13 . eventuri noi gen : prinde hexa, cum e tenaka ala in loc de el metine/mobi care dropeaza 5/10x hexagonale, mingi, cl orice(gen metine care nu au mobi chiar daca se bat mai greu, in functie de lvl si jucatori)
Simplu si la obiect, nu schimbam mare lucru, nu afectam jocul !
Imi cer scuze daca una din propuneri a fost lipsita de logica sau daca nu isi are rostul ca schimba total jocul in opinia voastra, strict parerea mea in a ajuta serverul sa evolueze, pace :)
P.s Super ideea lui arche cu beta, ar mai fi ceva nou ca pana la urma am mai zis, toti sunt plini de 15 15 15 pv , 12 10 10 si prostii full .. devine plictisitor cand stii ca e cam imposibil sa evoluezi in egalitate cu ei, daca nu un WIPE ar fi solutia zic eu, 100% :)
1. Pe server-ul (official RO) Ticket-ul de intrare se poate cumpara de la i-shop sau evenimente. In schimb la noi pe server se poate cumpara de la magazinul general asta pentru a va ajuta mai mult. (Propunere respinsa)
2. Pergamentul de evolutie nu este ca si drop la pietrele de 75+, ci la giganti. (Propunere inexistenta)
3. Inelul anti-experienta se gaseste in i-shop, evenimente si in cufere. Propunere respinsa
4. Propunerea este discutabila pe viitor
5. Inelul de teleportare va fii pus la vanzare la ajutorul de evenimente in numar limitat de folosiri contra unei sume de yang astfel incat acesta sa se considere a fi un obiect de lux.(Propunere acceptata)
6. Propunere respinsa
7. Salariul va fii inlocuit pe 15x vrajeste obiectul pe saptamana pentru ca valoreaza mai mult decat salariul vechi si prinde mai bine la toti (Propunere acceptata)
8. Propunere respinsa este deja
9. Propunere respinsa Sunt facute sa pice la metine iar la magazinul general sunt cele mici.
10. Deja am adaugat un obiect pe tema asta si deja dropul si cantitatea lor este marita Propunere respinsa[/b])
11. Propunere respinsa
12. Nu putem seta un eveniment doar pe 1 regat Propunere respinsa
13. Deja ne-am gandit la un eveniment si-l vom pune in aplicare. (Propunere acceptata)
Locked